VÁŠEŇ - KVALITA - ZKUŠENOST

O KÄSTLE

VÁŠEŇ - KVALITA - ZKUŠENOST

Slavná a ikonická rakouská lyžařská značka Kästle vždy platila za lídra ve svém oboru a rok co rok to znovu dokazuje. Věříme, že stejně jako naše lyže Kästle i ubytování v Kästle Residence bude tím pravým pro vás.


Historie lyží Kästle se začala psát již v roce 1924, kdy rakouský řezbář Anton Kästle vyrobil ve své dílně v Hohenems první pár lyží. Během následujících desetiletí lyže Kästle reprezentovalo několik profesionálních lyžařů např.: Toni Sailer, sestry Eppleovy, Pirmin Zuzbriggen, Tom Stiansen a nespočet dalších legendárních lyžařů, kteří na lyžích Kästle dohromady získali 132 medailí z olympiád a světového poháru. V roce 1998 ale lyže Kästle náhle, a k velkému překvapení všech, zcela zmizely z trhu.


V roce 2007 se značka Kästle díky investiční skupině Rudolfa Knünze na mezinárodní scénu vrátila a opět začala udávat směr celému lyžařskému průmyslu. V roce 2015 se pak výroba a celá značka přesunuly zpět do rodného rakouského Hohenemsu.


V roce 2018 se novým majoritním vlastníkem Kästle stala česká společnost Consil Sport, jejímž majitelem je úspěšný podnikatel a bývalý závodní sjezdař a lyžařský expert Tomáš Němec. V roce 2019 se podstatná část produkce lyží Kästle začala vyrábět v Novém Městě na Moravě. Zdejší novoměstská továrna, známá dříve pod názvem SPORTEN, která patří stejnému majiteli, se tak stala jedním z center světové výroby lyží. Lyže značky SPORTEN však v lyžařském světě nadále existují.


V roce 2021 byla v centru Nového Města na Moravě vybudována i Kästle Residence. S vizí vytvořit moderní a příjemné místo nejen pro vášnivé lyžaře a sportovce, ale pro každého, kdo si chce užít nezapomenutelnou dovolenou v srdci Vysočiny.