Zima na horách pro všechny

Zimní aktivity

Zima na horách pro všechny

Milujete zimní sporty? Perfektní lyžování, kvalitně upravené sjezdovky a profesionální běžkařské tratě najdete právě na Vysočině. 

Ski areál Harusák

Lyžařské středisko v Novém Městě na Moravě se sedačkovou lanovkou je vhodným areálem jak pro rodiny s dětmi, tak pro začátečníky i pokročilé lyžaře a snowboardisty. Areál se nachází v nadmořské výšce 734 m, sjezdovka je dlouhá 550 m a dosahuje převýšení 110 m. Těšit se můžete na kvalitně upravované a zasněžované sjezdovky, a to i během večerního lyžování, kdy je svah po celé jeho délce osvětlen. Jestli se na lyžích teprve učíte, je zde k dispozici lyžařská a snowboardová škola. Samozřejmostí je i půjčovna se servisem a testcentrem.

Ski areál Jimramov

Ski areál Jimramov nabízí milovníkům zimních sportů několik sjezdovek - čtyři modré pro začátečníky, dvě červené pro středně pokročilé a černou, s výstižným názvem Lucifer, pro zkušené lyžaře. Umělé osvětlení umožňuje pořádání večerního lyžování. Na snowboardisty čeká snowpark se skoky a rampami, na nejmenší návštěvníky potom školička s dětským lanem. K dispozici je také lyžařská škola a půjčovna vybavení se servisem. Komu vyhládne, může se občerstvit přímo na sjezdovce. Přímo Jimramovem prochází bezmála 16 kilometrů dlouhý Jimramovský běžecký okruh, kromě něho pak příznivci běžkování mohou využít také další desítky kilometrů značených tras napříč Žďárskými vrchy.


Ski areál Dalečín

Ski areál Dalečín si pro příznivce zimních sportů připravil 500-600 metrů dlouhou sjezdovku s převýšením 105 metrů, která je vhodná jak pro začínající, tak pokročilé lyžaře. Svah je technicky zasněžovaný a uměle osvětlený, a tak si tady na své přijdou i milovníci večerního lyţování. V areálu je k dispozici půjčovna vybavení, občerstvení s vyhřívanou místností i bufet s venkovním posezením. Řidiči mohou parkovat zdarma přímo u vleku. Kdo dává přednost běžkování, může se za příznivých sněhových podmínek těšit na upravované trasy, které je zavedou až do Nového Města na Moravě a Jimramova.


Ski areál Svratka

Na rodiny s dětmi, ale i pokročilejší lyžaře tady čeká 400 metrů dlouhá, uměle zasněžovaná sjezdovka s vlekem se dvěma výstupními stanicemi. Svah je osvětlený a spoustu zábavy si tady tedy užijí i příznivci nočního lyžování. Hlad je možné zahnat v bufetu u parkoviště. Pro nejmenší je připraven dětský vlek a lyžařská škola. V blízkém okolí střediska se nachází kilometry tras pro běžecké lyžování, ve Svratce se tedy nebudou nudit ani ti, kteří dávají přednost tomuto sportu.

Lyžarský vlek Věžná

U obce Věžná se nachází 550 metrů n.m. lyžařský vlek. Na lyžaře a snowboardisty ve Věžné čeká téměř 400 metrů dlouhá, upravovaná sjezdovka s přírodním sněhem a několika bočními trasami. Svah je vhodný jak pro začátečníky, tak pokročilé, je uměle osvětlený pro noční lyžování a jeho velkou výhodou jsou ve srovnání s většími středisky velmi příznivé ceny. Parkování u vleku je zdarma a nechybí tady ani drobné občerstvení.

Ski areál Dědkov

Ski areál Dědkov v nadmořské výšce 645 metrů nabízí svým návštěvníkům 350 metrů dlouhou, mírnou sjezdovku, vhodnou zejména pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. K dispozici je bufet s občerstvením a parkování zdarma.

Běžkařské tratě

V okolí Nového Města na Moravě naleznete přes 100 km turistických běžkařských tratí. Vybrat si můžete např. nenáročný Příměstský okruh, který leží v těsné blízkosti Nového Města na Moravě a měří 4 km nebo středně náročný Studnický okruh, jehož trasa vede v upravených stopách pro klasiku a měří 18 km. 

Vysočina aréna

Ve Vysočina aréně najdete profesionální běžkařské tratě v délce 1,5 - 5 km, které taktéž navazují na perfektně upravené turistické tratě v okolí.