Užijte si skvělou letní dovolenou na Vysočině

Letní aktivity

Užijte si skvělou letní dovolenou na Vysočině

Chystáte se strávit léto v tuzemsku? Vydejte se na letní dovolenou na Vysočinu, ráje pro pěší turistiku a cyklistiku, a budete mít o zábavu a moře nových zážitků postaráno.

Cykloturistika

Vysočina nabízí jedny z nejkrásnějších cyklostezek. Vybrat si můžete z tras dle vašich schopností a možností. Doporučujeme středně náročný cyklistický výlet "Na jih Novoměstska", který vás provede mírně zvlněnou krajinou přes malebné vesničky typické pro tuto lokalitu. Prozkoumat můžete nejen krásy přírody, ale také okolní města, hrady a jiné pamětihodnosti v okolí.

Pěší turistika a Nordic walking

Vysočina je vyhledávanou oblastí pro všechny nadšence do pěší turistiky. Pokud mezi ně patříte i vy, pak si zajisté užijete jedinečné výšlapy po dobře označených turistických trasách, kterých je v okolí nespočet. Náš tip na výlet je Obrázková cesta lesem Ochoza na okraji Nového města na Moravě, kde na stromech visí osm obrázků s motivy z místní historie, legend a pověstí.

Vysočina aréna

Vysočina aréna nabízí okruhy pro kolečkové lyže a Nordic walking, ale zejména skvělé trasy pro cyklisty. Okolí Vysočina arény je protkáno i sítí singletracků pro horská kola.